امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث
راهنمای ارتباط

مراکز تابعه

معرفي منطقه

منطقه 9

 منطقه 9 با وسعتی نزدیک به 6/19 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 170000 نفر را در خود جای داده است که اغلب آنها در محله های : هاشمی ، شمشیری ، شهید دستغیب ، مهرآباد و سی متری جی سکونت دارند . محدوده این منطقه از شمال به خیابان آزادی و جاده مخصوص کرج ، از جنوب به بزرگراه فتح و 45 متری زرند ، از شرق به خیابان شهیدان – خیابان سادات و از غرب به مسیل کن منتهی می شود . این منطقه دارای 2 ناحیه و 8 محله بوده که در داخل محدوده شهری قرار گرفته اند و تعداد 50000 خانوار در این دو ناحیه سکونت دارند .
شایان ذکر است این منطقه دارای 18 بوستان می باشد و مساحت کل فضای سبز آن 67 هکتار است که شامل فضای سبز بوستانها ، جنگلکاری ، رفیوژ و لچکی می باشد .
سرانه فضای سبز در این منطقه ( با احتساب فضای سبز عمومی و خصوصی ) 13/8 متر مربع است .
 

شاخص های منطقه
 
یکی از مهمترین شاخصه های این منطقه وجود میدان و برج آزادی است که مظهر شهر تهران به شمار میرود و یادآور بزرگترین گردهمایی های مملکتی به ویژه در روزهای اوج پیروزی انقلاب برای همه شهروندان تهرانی بوده و یکی از جذابیتهای بزرگ این منطقه است . از دیگر ویژگی های بارز این منطقه می توان به بزرگراه آیت ا... سعیدی و 65 متری فتح در غرب تهران اشاره نمود که به عنوان 2 شریان حیاتی برای شهر تهران مطرح می باشد .
 

سایر ویژگی های منطقه 
استقرار چندین کارخانه صنعتی و تولیدی از قبیل :

1) شیرپاک ، لبنیات می ماس ، کفش ملی ، ساسان ( پارسی کولا ) ، شیشه و گاز ، پلاسکو کار ، آتاکو ، ریسندگی و بافندگی نخ کار ، ایران پویا ( جنرال استیل ) ، پارس قوطی و غیره .
2) وجود مراکز نظامی و هواپیمایی کشوری مانند فرودگاه مهرآباد ، پایگاه یکم شکاری ، دانشکده هواپیمایی شهید ستاری ، گروه پدافند تهران .
3) وجود چند شهرک از قبیل : شهرکهای ولی امر ، فرهنگیان ، صابرین و توحید .

درباره فرهنگسرا

فرهنگسرای رویش واقع در ...

معرفی مدیران

معرفی امکانات فرهنگسرا